iOS 10 a krizová situace

Mobily dnes dělají společnost lidem na každém kroku, mnohým z nás pomáhají plánovat čas, odpočívat nebo třeba být v kontaktu s důležitými osobami. V dnešní uspěchané době už je takřka nikdo neodloží z dosahu na víc, než na pár minut. Z toho vyplývá potřeba filtrovat skutečně důležité události od těch méně podstatných. Mezi důležité události určitě zařadíme hovory a zprávy od našich nejbližších.

Proto Apple přidal do iOS 10 novou možnost s názvem „Krizová situace“.

Ve zkratce jde o možnost vybrat kontakty, u kterých vám telefon zazvoní i pokud máte telefon v tichém režimu nebo v režimu nerušit. Je dokonce možné vybrat, zda chcete vždy slyšet jen zvonění, sms nebo obojí.

IMG_3485

Stačí jen otevřít kontakt, přejít na nastavení vyzváněcího tónu hovoru a/nebo zprávy a zaškrtnout možnost Krizová situace. Pro takový kontakt se vám vždy ozve vyzvánění, nehledě na to, zda bude aktivní režim Nerušit nebo budete mít ztlumený telefon přepínačem na boku (tichý režim).

 

App Store tým a jejich „práce“

Originální název aplikace

O různých fíglech s názvem aplikace v App Store už se na webu psalo (např. zde – anglicky: http://www.tuaw.com/2014/02/20/the-easiest-way-to-get-popular-on-the-app-store/), ale ten následující skutečně stojí za to.
Jak zmínil Nik Fletcher na Twitteru, název výše uvedené aplikace na obrázku odkazuje na 23 jiných oblíbených aplikací, nebo spíše her. Jak se něco takového může dostat do „střeženého“ prostoru Applu, je záhadou. Obzvlášť když se podíváme na počet recenzí této hry (téměř 4 000) a na nejoblíbenější nákupy ve hře (in-app purchases) – nejdražší bezmála za 20 dolarů za položku.

Tomu se říká kvalitní marketing :-)

Nezbývá, než pogratulovat týmu kontrolující aplikace a hry na Apple Store.

Zdroj: TUAW

V iOS 7.1.1 už lehce poznáte freemium aplikace

Apple čerstvě uvolnil iOS ve verzi 7.1.1 a s ní přichází několik oprav a vylepšení. Jedno z vylepšení, které se ale moc nezmiňuje, je informace o tom, která aplikace je tkzv. freemium – tedy zdarma, ale umožňuje provádět nákupy přímo v aplikaci (např. zpřístupnění dalšího kola, zakoupení životů atd.). Aplikace typu „freemium“ se tedy na první pohled tváří, že jsou zdarma, ale není všechno zlato, co se třpytí…

Apple byl k tomuto kroku dotlačen nedávnými událostmi, kdy spousta dětí po celém světě hrála „freemium“ hry na iZařízeních jejich rodičů a prováděla nákupy v aplikaci, protože jednoduše chtěla hrát a bez platby by to nebylo možné… Účty se tehdy vyšplhaly do nemalých částek.

Od iOS 7.1.1 v Appstore již uvidíte přímo u aplikace, zda nabízí nákupy přímo v aplikaci (a je tedy freemium a potenciálně nebezpečná, pokud půjčujete iZařízení svým ratolestem).

Freemium v Appstore

Vlevo původní stav, vpravo nově rozlišené freemium aplikace textem pod tlačítkem

 

V iOS 7 bude nově možné detekovat mrkání a usmívání při fotografování

Na stále hojně propírané WWDC oznámil Craig Federighi (ten, co představil iOS 7 a zastínil svým vystoupios-7-logoením všechny ostatní účinkující činovníky Apple), že iOS 7 přinese více než 1500 nových API funkcí pro vývojáře (API dovolují vývojářům aplikací jednoduše využít všech možností telefonu, aniž by bylo potřeba nějakých hlubokých znalostí, vše důležité připraví inženýři v Apple).
Mezi jinými byly i přidány funkce, které dovolují vývojářům zjistit, zda se focená osoba usmívá, případně ji vyfotit až poté, co mrkla.

Spolu s tím navíc přibyly také funkce pro detekci čárových kódů. Podporovány by měly být všechny běžné formáty, včetně evropského a UPC.

Otázkou však zůstává, zda budou tyto funkce dostupné i na současných iZařizeních, nebo zda je bude možné využít až na těch nově představených… (např. nástupce současného iPhone5, který je očekáván na podzim).

Apple zavalen žádostmi o odemčení iPhonů zabavených kriminálníkům

Od dob vynálezu mobilního telefonu je všeobecně známé, že ho využívají nejen obyčejní uživatelé, ale také různí kriminálníci. Po různých zahraničních serverech se teď šíří zpráva, že Apple je zavalen žádostmi policejních a vládních složek o odemčení iPhonů, které byly zabaveny různým podezřelým/kriminálníkům. Celý příspěvek