Logo
https://cz.jooble.org/ | http://motorpower.cz/

Podrobný popis programu

>> Statistiky

Statistiky Aplikace Moto assistant dokáže vytvářet statistiky pro různá časová rozmezí (období). Tato období jsou volitelná uživatelem.
Jedinou podmínkou pro vytvoření takových statistik je zadávání údajů o čerpání pohonných hmot.

Ve statistikách si můžete navíc nechat zobrazit termíny požadovaných prohlídek, včetně počtu zbývajících dnů. Viz odstavec "Údržba".

Kromě statistik pro jednotlivá vozidla umí Moto assistant vytvořit také hromadné statistiky pro všechna vozidla v databázi. Takto vytvořené statistiky lze exportovat do všech formátů jako klasické statistiky. Do Excelu se exportuje každé vozidlo na samostatný list.

Pokud potřebujete rychle jen ty nejnutnější informace (spotřeba, výdaje, příjmy...), možná uvítáte možnost vytvoření stručné zprávy o vozidle.

 
>> Grafy

Kromě statistik lze také pohodlně prohlížet grafy. Ty vás mohou informovat o průměrné spotřebě, výdajích, vývoji ceny paliva atp.
Podmínkou pro vytvoření takových statistik je zadávání údajů o čerpání pohonných hmot, případně ještě zápis výdajů.

Průměrná spotřeba Výdaje Měsíční výdaje

Ve verzi Moto assistant Plus jsou navíc k dispozici grafy porovnání vozidel a řidičů. Co je Moto assistant Plus?
Porovnání vozidel Porovnání vozidel Porovnání vozidel

 
>> Výdaje

Kromě záznamů o čerpání pohonných hmot umí aplikace Moto assistant spravovat také ostatní výdaje - tedy všechny výdaje spojené s provozem vozidla (údržba vozidla, opravy, mytí, pokuty...).
Z těchto údajů se dají vytvářet statistiky a grafy a máte možnost je třídit podle určených kritérií.
Výdaje můžete exportovat (Excel, Word, CSV, HTML) nebo importovat (CSV).

S výdajem lze svázat i jakýkoliv záznam opravy (v modulu údržby). Díky tomu pak nemusíte údaj zapisovat dvakrát (do oprav a do výdajů), ale pouze jednou. Při změně je navíc zajištěna jednota údajů a nezáleží na tom, zda údaj upravíte v modulu oprav nebo v modulu výdajů.

Ve verzi Moto assistant Plus lze kromě standardního zobrazení využít také zobrazení stromové. Co je Moto assistant Plus?
Výdaje Výdaje - stromové zobrazení

 
>> Příjmy

Příjmy Kromě výdajů si můžete do programu zapisovat také příjmy.
Z těchto údajů se dají vytvářet statistiky a grafy a máte možnost je třídit podle určených kritérií. Kromě toho, pokud zná Moto assistant výdaje i příjmy, vypočítá vám tzv. zůstatky (od příjmů odečte výdaje) a vy lehce zjistíte váš aktuální stav.
Příjmy můžete exportovat (Excel, Word, CSV, HTML) nebo importovat (CSV).

Ve verzi Moto assistant Plus lze kromě standardního zobrazení využít také zobrazení stromové. Co je Moto assistant Plus?

Pro příjmy, výdaje i zůstatky lze nechat vytvořit, kromě standardních grafů, grafy měsíční. Ty souhrnně zobrazí všechny požadované údaje za celý měsíc. Rozmezí (od kdy-do kdy) je volitelné uživatelem. Viz. výše sekce Grafy.
 
>> Údržba

Údržba vozidla Při provozu jakéhokoliv vozidla se nevyhnete údržbě. Proto Moto assistant nabízí záznam údajů s tím spojených (pravidelná údržba, kontrola, oprava, expirace lékárničky) a umí vás na jakoukoliv z těchto událostí upozornit v případě, že se blíží termín této události.
Předstih upozornění se dá nastavit podle vašich potřeb.

Pro zjištění, zda se neblíží nějaká důležitá událost, navíc ani nemusíte mít spuštěný program. Stačí použít Moto assistant agenta, který se dokáže spouštět se systémem a dokáže vás na tyto události upozornit automaticky.

Prohlídky ve statistikách Moto assistant také dokáže zobrazit vámi nadefinované prohlídky přímo ve statistikách vozidla, včetně počtu zbývajících dnů do termínu prohlídky.
Bližší informace naleznete v nápovědě.

Jestliže přesně neznáte servisní termíny údržby vašeho vozidla, navštivte sekci Stáhnout. V ní naleznete šablony údržby pro různá vozidla. Stačí jen stáhnout tu odpovídající vašemu typu vozu a naimportovat ji do programu.

Pokud potřebujete najít pouze konkrétní údaj, lze v programu využít funkci vyhledávání.
Všechny záznamy údržby je možné také vytisknout. Vytištěný seznam si pak můžete vzít s sebou a řídit se podle něj při prohlídce. Pro tento účel je přidán sloupec "OK", v něm si můžete odškrtnout, že byla daná položka zkontrolována.
Ukázku tisku naleznete v následujícím PDF dokumentu: Ukázka tisku servisních intervalů (19 kB).

 
>> Kniha jízd

V případě, že si vedete knihu jízd, Moto assistant umožňuje zadávat nejen údaje o trase (odkud, přes, kam), ale zároveň máte k dispozici další údaje, jako např. kdo s autem jel, za jakým zákazníkem jel...
Kromě jízd pro určité vozidlo je možné nechat zobrazit jízdy pro všechna vozidla v databázi. Okno knihy jízd je navíc možné nechat neustále zobrazené, díky tomu máte zajištěn vždy snadný přístup k potřebným údajům.

Program porovnává zadávané údaje jednak s knihou jízd a jednak s databází čerpání pohonných hmot. Díky tomu snadno ohlídáte nejčastější chyby (ve stavu tachometru, zvolení špatného řidiče...).

Pro vyhledání určitého záznamu máte k dispozici buď filtr s mnoha kritérii nebo jednoduché vyhledávání. Knihu jízd je možné tisknout a exportovat (Excel, CSV, HTML). Zadanou trasu lze vyhledat v případě potřeby na internetu přímo z programu.

Kniha jízd Kniha jízd - stromové zobrazení Kniha jízd - tisk stromového zobrazení

Nově lze v knize jízd využít také stromové zobrazení, které nabízí oproti standardnímu několik výhod:

 • lze měnit libovolně pořadí sloupců přetažením myši
 • každý ze sloupců lze libovolně skrýt
 • při tisku lze nastavit, které sloupce se budou tisknout
 • jízdy lze kopírovat/vkládat
 • přehlednější zobrazení
 • přehlednější formát exportu
 • rychlejší práce s daty oproti standardnímu zobrazení, neboť stromové zobrazení si načítá jen data, která aktuálně potřebuje
 • uživatelsky definovatelná barva textu pro větší přehlednost
Stromové zobrazení je k dispozici ve verzi Plus. Co je Moto assistant Plus?

 
>> Jednoduchá správa řidičů/kontaktů/firem

Moto assistant disponuje jednoduchou správou řidičů, kontaktů a firem. Tato data lze využívat při tankování (kdo tankoval) nebo při zápisu jízdy (kdo s autem jel, ke komu).
Díky tomu získáváte snadno a rychle přehled o vykonaných jízdách s daným vozidlem.

Ve verzi Moto assistant Plus lze kontakty načíst z aplikace Outlook. Co je Moto assistant Plus?

 
>> Připojené dokumenty
Ke každému záznamu o tankování můžete připojit až 3 různé dokumenty. Můžete si tak připojit např. kopii (fotografii) účtenky.
Připojené dokumenty Připojené dokumenty se stávají součástí databáze a máte možnost je kdykoliv nechat zobrazit, případně je můžete zpětně uložit z databáze do souboru.

Dokumenty lze připojit také k vozidlu, jako takovému. To lze využít např. pro uložení kopie technického průkazu, fotografie vozidla atp.

Dokumenty připojené k záznamu o tankování lze jednoduše prohlížet přímo z hlavního okna.

UpozorneniMějte, prosím, na paměti, že všechny připojené dokumenty logicky zvětšují velikost databáze.
 
>> Výpočet nákladů na cestu
Pro případ, kdy je potřeba zjistit, na kolik vás vyjde plánovaná cesta, Moto assistant disponuje jednoduchým výpočtem nákladů na cestu. Vám přitom stačí zadat pouze odkud a kam chcete jet, počet cestujících a případné další náklady. Zjištění délky trasy Pokud zadáte destinace (odkud, kam), Moto assistant dokáže sám zjistit délku trasy, takže vy se nemusíte o nic starat a nikde nic hledat.

V případě, kdy potřebujete detailní přehled o trase, je možné vyhledat trasu na internetu na několika různých mapových serverech (Seznam, Atlas, Google). Vše jedním kliknutím myši.

UpozorneniPro určení vzdálenosti trasy se používá služba Google, pro funkční automatický výpočet je tedy nutné mít připojení k internetu.
 
>> Poznámky

Poznámky se dají využít pro záznam ostatních nedůležitých údajů, jakými jsou např. datum výměny žárovek, případně ostatní poznámky k vozidlu.
Na tyto události program nijak neupozorňuje. V poznámkách je možné vyhledávat.

 
>> Věrnostní body

Věrnostní body jsou jistým druhem poděkování zákazníkovi, že využívá služeb dané sítě čerpacích stanic. Pro sbírání takových bodů musíte být většinou přihlášeni do věrnostního programu dané sítě čerpacích stanic.
Pokud např. využijete služeb kterékoliv z čerpacích stanic Shell v celé České republice (ale také na Slovensku) a máte aktivovaný věrnostní program, obdržíte vždy takzv. SMART body. Za určité množství těchto bodů pak můžete požadovat určité věci - vždy záleží na počtu bodů.

Program Moto assistant umí pracovat (zatím) pouze s věrnostním programem fy Shell.
Pokud tedy nastavíte v Nastavení > Čerpání PHM, že chcete zohledňovat body při čerpání pohonných hmot, pak program při přidávání záznamu čerpání automaticky vypočítá počet bodů podle zadaných údajů (datum, počet litrů, typ paliva).
Pro více informací navštivte oficiální stránky fy Shell: https://www.shellsmart.com/smart/about/About.html?site=cz-cs.

Body z jiných čerpacích stanic než Shell je potřeba zadávat ručně.

 
>> Důležité dokumenty
Součástí instalace jsou také důležité dokumenty, které je dobré mít vždy po ruce.
Jedná se např. o tyto dokumenty:
 • Jak postupovat při nehodě
 • Záznam o nehodě
 • První pomoc při nehodě
 • Formuláře zapůjčení vozidla
 • Upravující vyhláška o autolékárničkách
a samozřejmě spousta dalších.
 
>> Pomůcky

Moto assistant disponuje také některými užitečnými pomůckami, jakými jsou např. Alkoholmetr pro výpočet hladiny alkoholu v krvi.

V případě výskytu problémů na těchto stránkách kontaktujte autora. | © Jan Čapek 2008-2017